نوشته شده در سپتامبر 26, 2021آگوست 9, 2022 دیدگاه‌تان را بنویسید

محصولات

لوله دریپردار
اتصال فلنجدار
شیر گیت ولو
سه راه مساوی
زانوی مساوی
فلنج جوشی
شیرآلات
چهارراه
کمربند رزوه ای
کامت تمام دور
زانوی پایه دار
تایتون
سه راهی
تبدیل
download
کمربند
شیر فلکه زبانه لاستیکی
شیر ویفری
IMG_20210101_214425

محصولات فروشگاه

در این برگه شما با تعدادی از محصولات فروشگاه به صورت دیداری آشنا میشوید. این اسلاید محصولات شامل عکسهاییاست که در این فروشگاهاراسلاید آنها استفاده گردیده است. با توجه به اینکه این شرکت مدت 20 سال در ضمینه طراحی و اجرای سیستمهای آبیاری فعالیت نموده است.

قطعات و اتصالات این فروشگاه از شرکتهایی تهیه میشود که اولا” از کیفیت بالایی برخوردار است.

و در ثانی تاییدیه وزارت جهاد کشاورزی را نیز دارد و با توجه به این مسائل با خیال راحت از این فروشگاه خرید های خود را انجام دهید . و نگران کیفیت آنها نخواهید شد.

همچنین این شرکت با توجه به تجربه 20 ساله خود در اجرای سیستمها راهکارهای مفید در انتخاب قطعات میدهد. یکی از مسایل مهم در انتخاب اتصالات ، کاهش هزینه پروژه است .

به طوری که در کلیت کارکرد سیستم خللی بوجود نیاید.

مثلا” وقتی از نظر فنی ما بتوانیم به جای سه راهی سه سر فلنج که در خط انتقال لوله پلی اتیلن قرار دارد. از سه راهی جوشی پلی اتیلن استفاده کنیم.

این تغییر باعث میشود اولا” سه عدد رینگ فلنج که هزینه زیادی دارد حذف میگردد . و همچنین به جای سه راهی سه سر فلنج چدنی که گرانتر است . از سه راهی جوشی که به مراتب از پدنی ارازانتر هست استفاده میکنیم.

یعنی هم اتصالات کمتری استفاده میشود. و نیز هزینه خود قطعه نیز کمتر از قطعه قبلی است. البته این کار در مواقعی میتوان استفاده نمود که از نظز فنی مشکلی در کار کرد سیستم بوجود نیاید. در غیر این صورت کم کردن هزینه به نفع ما نبوده و حتی به ضرر ما نیز خواهد بود. در در این ضفحه عکس بعضی از قطعات این فروشگاه به نمایش در می آید. مانند شیر فلکه ها شیر یکطرفه چهار راهای چدنی نمونه ای از آبپاشهایایرانی واتصالات پلی اتیلن مانند سه راهی جوشی

زانوی چدنی پایدار

آبپاش تظیمی
نوشته شده در سپتامبر 19, 2021ژوئن 30, 2022 3 دیدگاه

انواع روشهای آبیاری

1-1- سیستم آبیاری قطره ای

یکی از روشهای آبیاری تحت فشار آبیاری قطره ای هست. سیستم آبیاری قطره ای با آبرسانی تدریجی به جلوگیری از روان آب، تبخیر و هدر رفت آب در شرایط بادی کمک می کند.

در ابتدای سیستم ازشیر فلکهبه عنوان کنترل کننده جریان استفاده میشود در این شیوه آبیاری لوله های دارای قطره چکان در لا به لای گیاهان شما قرار می گیرد که می توانید آن را با خاک بپوشانید تا در معرض دید قرار نگیرد.-1-1تعیین دبی قطره چکانها

دبی قطره چکانها

دبی و فاصله میان قطره چکان ها، با توجه به نوع گیاه، نوع خاک و شرایط آب و هوایی تعیین می گردد . به عنوان مثال در مناطقی با خاک های شنی و دانه های درشت فاصله قطره چکان ها کمتر می باشد

سیستم آبیاری قطره ای، ریشه گیاهان را هدف قرار می دهد و از این طریق آبیاری را کارآمد تر کرده و همچنین هزینه های مصرفی آب و برق را کاهش می دهد.

مزیت دیگر استفاده این سیستم آبیاری، کاربرد آن در مناطق با دسترسی سخت و یا زمین های شیب دار است و همچنین از آسیب به گیاهان به دلیل آبگرفتگی بیش از حد جلوگیری می کند.

2-1- از دیگر روشهای آبیاری روش آبیاری نواری یا تیپ

ایکی از روشهای آبیاری آبیاری نواری است . نوار آبیاری تیپ از جنس پلی اتیلن می باشد و بر خلاف لوله پلی اتیلن سخت، به صورت تقریبا مسطح و بسیار نرم می باشد.

نوار تیپ دارای جنسی نرم و انعطاف پذیراست که هنگام ورود آب به آن پر می شود. پس از پایان آبیاری، مجددا نوار تیپ به صورت مسطح در می آید. ضخامت دیواره نوار تیپ بسیار نازک است و فاصله بین قطره چکان ها در نوار آبیاری مختلف است و از تیپ های ضخیم تر و معمولا برای آبیاری زیر سطحی گیاهان مختلف استفاده می شود.

1-2-انواع نوارهای آبیاری

نوارهای آبیاری برای روش های مختلف آبیاری قطره ای (سطحی و زیرسطحی) و گیاهان مختلف، با تنوع بسیار زیادی از نظر ضخامت و فاصله بین قطره چکان ها یا درزها تولید می شوند.

اما پرمصرف ترین نوع آنها نوار آبیاری با ضخامت ۲۰۰ و ۱۵۰ میکرون با فواصل آبدهی ۱۰، ۲۰ و ۳۰ سانتی متر می باشد. معمولاً نوارهای آبیاری ایرانی از نوع درزدار و نوار های آبیاری خارجی از نوع پلاک دار می باشند.

نوار تیپ پلاک‌دار دارای قطره‌چکان است. اما نوار تیپ درزدار، قطره‌چکان ندارد و به جای آن مسیری زیگزاگ شکل (زیپ مانند) در کنار آن وجود دارد . و باعث افت فشار آب میشود .

تا قطرات از طریق درزها خارج و به پای گیاه برسند . که اصطلاحاً به در از بغل معروف است. نوع دیگر آن، دارای روزنه‌ای در روی نوار است . که میتوان به درز از وسط نامید.

رعایت چند نکته را در آبیاری قطره ای نوار تیپ ضروری می داند؟
اصولا از سیستم آبیاری قطره ای نواری نبایستی در مزارعی که دارای آبهای خیلی سخت و شور هستند، استفاده گردد.

در صورت اجبار لازم است قبل از طراحی و نصب نوار، آزمایش کامل آب صورت گیرد تا در طراحی شبکه روش های پیشگیری کننده از انسداد پیش بینی شود.

ایجاد افت بار در سرتاسر طول نوار آبیاری تیپ ، باعث کاهش جریان آب می شود. این وضعیت بخصوص در ابتدای خطوط و حدفاصل اتصال نوار به لوله های ۱۶ میلیمتر مشاهده میشود
در محاسبات نیاز آبی برای آبیاری چنانچه نیاز آبی گیاه زراعی را کم برآورگردد، ریشه گیاه جهت دسترسی به آب به مجرای خروجی نوار نفوذ کرده و موجب انسداد خواهد شد. بنابراین همواره بایستی محیط اطراف ریشه رطوبت کافی داشه باشد و نیاز آبی گیاه تامین شود.

چنانچه نوار آبیاری تیپ در زیر خاک نصب شود. ، بهتر است برای سهولت در جمع آوری نوار، مزرعه یک نوبت آبیاری صورت گیرد تا خاک روی نوار نرم شود

برای کنترل علف های هرز توصیه می شود که از سموم علف کش استفاده شود . و کارگران وجین کار از کاربرد اشیا نوک تیز برای وجین استفاده ننمایند.پهن کردن نوارهای آبیاری در طول کوتاه سبب افزایش هزینه طرح بواسطه افزایش تعداد اتصالات و افزایش متراژ لوله های آبده می گردد.

پهن کردن نوارهای آبیاری در طول های زیاد نیز سبب کاهش یکنواختی آبیاری و در نهایت کاهش عملکرد محصول می شود.

1-2- سیستم ابیاری بارانی ویلمو

از دیگر روشهای آبیاری تحت فشار آبیاری بارانی هست . که خود به چندین نوع تقسیم میشود. این سیستم از لوله های آلومینیومی چرخ‌دار تشکیل این دستگاه جزء دستگاه‌های آبیاری نیمه مکانیزه بوده و در حین آبیاری حرکتی ندارد. پس از اتمام آبیاری هر قسمت از مزرعه، لوله لترال به‌وسیله یک نیروی محرکه  یا موتور بنزینی به سایر بخش‌های مزرعه منتقل می‌شود.

2-2- سیستم آبیاری سنتر پیوت

این سیستم آبیاری تحت فشار شامل یک بال آبیاری بزرگ است آبپاش‌ها بر روی آن مستقر هستند. این سیستم آبیاری  بر روی چرخ هایی نصب و با چرخش حول یک محور مرکزی مشابه حرکت گردشی عقربه ساعت، زمین را به شکل دایره آبیاری می‌کند.

این دستگاه چندین دهانه دارد . که بر روی برجهایی به شکل A قرار گرفته‌اند. هر برج دارای دو چرخ بزرگ است. شعاع دایره تحت آبیاری به اندازه طول لوله لترال است.

3-2- سیستم آبیاری کلاسیک آبپاش متحرک

در این سیستم آبیاری تحت فشار ایستگاه پمپاژ، لوله‌های اصلی و فرعی و بال ها در طول فصل کشت در جای خود ثابت می‌باشد و به فراخور نیاز، آبپاش‌ها  توسط کارگر و به وسیله رایزر در نقاط مختلف به شیرهای خودکار متصل شده و آبیاری انجام می‌گیرد. در این سیستم لوله‌های اصلی زیر خاک مدفون می‌باشد و لوله‌های جانبی می‌توانند به‌صورت مدفون و یا روزمینی باشند.

4-2- سیستم آبیاری بارانی کلاسیک متحرک

تمامی اجزا از یک واحد به واحد دیگر پس از آبیاری منتقل می شوند،پمپ روی شاسی حرکت می دهند.در این روش که جزء روش های کلاسیک محسوب می شود،جنس لوله ها از آلومینیوم می باشد،معمولا قطر آنها 3 اینچ است.طول مناسب لوله با توجه به حداکثر طول مجاز،حداکثر سرعت مجاز (2.3 متر در ثانیه) و ابعاد زمین مشخص می شود طول لوله معمولا 6،9 یا 12 انتخاب می شود،جنس لوله های جا به جا شدنی AL و برای لوله های ثابت PE در نظر میگیرند.

5-2-سیستم آبیاری بارانی ثابت

در این روش تمامی اجزای سیستم از قبیل آبپاشها لوله های اصلی و فرعی ثابت میباشد از این روش برای آبیاری چمنها استفاده میشود

بدلیل هزینه زیاد این روش نسبت به روشهای دیگر ،آبیاری در مقیاس کوچک مثل پارکها و فضا های سبز شهری و همچنین زمین فوتبال استفاده میشود .

ویدیو هایی برای روشهای آبیاری

روشهای آبیاری تحت فشار

این ویدیو توسط جهاد کشاورزی تهیه گردیده است

آبیاری بارانی ویلمو و سنتر پیوت

این ویدیو توسط جهاد کشاورزی تهیه گردیده است

آبیاری بارانی کلاسیک

این ویدیو توسط جهاد کشاورزی تهیه گردیده است

آبیاری زیر سطحی

این ویدیو توسط جهاد کشاورزی تهیه گردیده است

آبیاری سطحی

این ویدیو توسط جهاد کشاورزی تهیه گردیده است